• English
 • فهرست بستن

  رونمایی از سیستم رادیویی با استفاده از کنتورهای هوشمند توس فیوز

  همکار نرم افزاری شرکت دانش بنیان توس فیوز در طرح فهام -شرکت فراب- در نمايشگاه EUW به عنوان يكي از مهم‌ترين رخدادهاي حوزه اندازه‌گيري و شبکه‌هاي هوشمند که در روزهاي يازدهم تا سيزدهم مهرماه در آمستردام هلند برگزار شد، حضور فعالي داشت و از نمونه ساخته شده مودم مخابراتی RF برروی کنتورهای هوشمند توس فیوز رونمایی نمود که با استقبال خوب متخصصین این حوزه مواجه گردید.

  در غرفه فراب علاوه بر ارائه زنده پروژه‌هاي كنتورهاي هوشمند در ايران (نمايش از راه دور كنتورهاي هوشمند نصب شده شرکت توس فیوز در ۱۳ شركت توزيع برق استاني و معرفي قابليت‌هاي سيستم سخت افزاری)، مجموعه نرم‌افزارهاي فراب براي سيستم هوشمند MDM، Head-end و برنامه كاربردي نصب) و زير ساخت اختصاصي باند باريك طراحي و توليد شده ، به عنوان دو مجموعه محصول انحصاري توس فیوز و فراب در حوزه شبكه هاي هوشمند انرژي عرضه شدند.

  زير ساخت باند باريك پیاده سازی شده و نمونه مودم ساخته شده، به عنوان يكي از نخستين به‌كارگيري هاي فناوري LoRa در كنتورهاي هوشمند برق، مورد توجه شركت ها و سازمان هاي مختلفي قرار گرفت. هيجان اصلي نمايشگاه و موضوع غالب سال جاري در اين حوزه، به‌كارگيري فناوري هاي باندباريك راديويي، به ويژه NB-IoT، در بخش اندازه‌گيري بود.

  شركت‌هاي توليد كننده زيرساخت هاي مخابرات سيار همچون Huawei و Ericsson، حضور پر جلوه‌اي در نمايشگاه براي تبليغ اين فناوري داشتند. اين فناوري (NB-IoT)، جديد است و امسال در دنيا مطرح شده و به‌كارگيري آن در زيرساخت راديويي ، به عنوان فناوري دوم در كنار تکنولوژی LoRa در حال انجام است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *