• English
 • فهرست بستن

  بروزرسانی کنتورهای هوشمند توس فیوز در طرح فهام

  در ادامه اجرایی شدن طرح وزارت نیرو با عنوان ” فهام” (فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی) کارشناسان شرکت توس فیوز و فراب با حضور در مرکز کنترل و پایگاه داده‌ شمالغرب کشور به بررسی و تکمیل بستر بروزرسانی کنتورهای هوشمند پرداختند. در طی این بازدید از مجهزترین اتاق سرور فهام که وظیفه پایگاه داده و مدیریت مصرف برق غرب کشور را برعهده دارد، تنظیمات لازم بر روی سرورها جهت آغاز بروزرسانی کنتورهای هوشمند توس فیوز در طرح فهام انجام پذیرفت.

  به موجب این بروزرسانی که به طور آزمایشی از چند ماه گذشته در حال انجام بوده است، تمامی کنتورهای هوشمند توس فیوز به عنوان اولین شرکت کنتورساز داخلی ابتدا در استان زنجان و سپس در کلیه نواحی زنجان و بوشهر به میان افزار مطابق با آخرین اسناد قابلیت همکاری (FIS) یا سند FID2 ارتقا خواهند یافت.

  پیش از این نیز شرکت توس فیوز بعنوان تنها کنتورساز داخلی تاییدیه IDIS را از آزمایشگاه KEMA در هلند اخذ نموده بود.

  آخرین اسناد مربوط به قابلیت همکاری در سال گذشته با مدیریت سابا و شرکت توانیر و مشارکت پیمانکاران و مشاور طرح فهام و همچنین حضور فعال شرکت های سازنده کنتور و نمایندگان شرکت های توزیع برق در قالب کارگروه تخصصی در طی جلسات فشرده تدوین گردید. این اسناد به عنوان مشخصات واحد کنتورهای هوشمند کشور در طرح فهام، امکان ارتباط بین کنتورهای هوشمند از سازنده های مختلف را با نرم افزارهای شرکت های مختلف، فراهم می‌سازد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *